• XII POWIATOWA EDYCJA ALERTU EKOLOGICZNO - ZDROWOTNEGO

• Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”

• 08.05.2023 21:43

W bieżący roku szkolnym realizowaliśmy program „Trzymaj Formę”.

Celem głównym programu jest zwiększenie świadomości uczestników dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.

Pogłębianie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka.

• Kształtowanie postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną.

Dostarczenie wiedzy o informacjach zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych i umiejętności korzystania z nich.

Program był realizowany w czasie dwóch miesięcy (marzec- kwiecień).  Uczestnikami programu byli uczniowie klasy V, VI i VII. Uczniowie pracowali w czterech grupach projektowych. Wybrane przez uczniów projekty miały różnorodny charakter w zależności od stosowanych pomysłów na działania i form realizacji. Zrealizowano 4 projekty:

1.Klasa V b, projekt badawczy-„Odkrywamy ciało jako budowlę skonstruowaną ze składników odżywczych”

Kulminacją projektu była stworzona przez uczniów gra planszowa zaprezentowana  na zajęciach świetlicowych z młodszymi dziećmi.

2.Klasa VI a, projekt multimedialny –Kręcimy film na temat „Co robisz codziennie dla zdrowia”.

Kulminacją projektu był pokaz premiery filmu przygotowany przez uczniów.

3.Klasa VI b, projekt społeczny – Spotkanie z przedszkolakami na temat „Ruch jest łatwy”- jak zamienić bierność na aktywność?

Kulminacją projektu było spotkanie z przedszkolakami.

4.Klasa VII a. projekt edukacyjny – „Każdy jest kowalem swojego losu”- tworzymy makietę Talerza Zdrowego Żywienia.

Kulminacją projektu był zorganizowany konkurs Talerzy Zdrowego Żywienia i sesja plakatowa.

Każdy zespół dokonał oceny pracy nad swoim projektem.